Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Podsumowanie weekendu na drogach powiatu bartoszyckiego

Kierujący samochodem 16 – latek i nietrzeźwi kierujący zatrzymani w ubiegły weekend na drogach powiatu bartoszyckiego.

20 czerwca 2020 roku po godz. 20:00 w Łabędniku, gm. Bartoszyce patrol drogówki zatrzymał osobowe volvo. Okazało się, że pojazdem kierował 16 – letni mieszkaniec Bartoszyc, a samochód nie był ubezpieczony. Nieletni za kierowanie pojazdem bez uprawnień odpowie przed sądem. W tym przypadku odpowiedzilaność poniosą również osoby dorosłe, które udostępniły pojazd nieletniemu wiedząc, o tym że nie posiada prawa jazdy.

21 czerwca br., w Wirwiltach, gm Bartoszyce dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu zatrzymano 53 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym mając blisko 3‰ alkoholu we krwi.
Zatrzymany kierowca nie posiadał również prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Orzeczono wobec niego także dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów obowiązujący w chwili zatrzymania. W ciągu ostatnich 5 lat był to czwarty raz kiedy został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem odpowie przed sądem również za złamanie orzeczonego zakazu.

W niedzielę 21 czerwca br., po godz. 14:00, mieszkaniec gm. Bisztynek, zauważył nietrzeźwego rowerzystę jadącego drogą z Bisztynka w kierunku Dąbrowy. Nietrzeźwy kierowca nie przestał jechać dalej mimo próby zatrzymania przez świadka, lecz dzięki jego właściwej postawie, po wykonaiu telefonu na numer alalrmowy został zatrzymany przez policjantów. Wynik badania do ponad 2,5 ‰ alkoholu we krwi.

łg