Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna jazda motocyklistów uwieczniona na nagraniach

Do policjantów z bartoszyckiej komendy wpłynęły nagrania z kamery samochodowej, która zarejestrowała niebezpieczną jazdę motocyklistów na trasie Minty – Galiny. Funkcjonariusze każde takie nagranie analizują pod kątem popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym i dążą do ustalenia tożsamości kierujących. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa, dlatego zachęcamy kierowców, by każde takie nagranie bezmyślnego zachowania na drodze przekazywali policjantom.

Na pierwszym nagraniu widać motocyklistę poruszającego się z dużą prędkością. Na drugim, kierujący motocyklem wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Obie sytuacje wydarzyły się 2 maja około godz. 13:50 na trasie Minty – Galiny. Sprawą zajęli się bartoszyccy policjanci, którzy już ustalili i ukarali mandatem jednego z kierujących.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Dobra pogoda i wymuszony okres izolacji sprawia, że ludzie mają chęć oderwać się od codziennej rzeczywistości, wykorzystując do tego choćby przejażdżkę motocyklem, ale nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za swoje życie i chwila beztroski może doprowadzić do tragedii.

Tylko od początku maja na terenie Warmii i Mazur doszło do 595 kolizji i 34 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 35 zostało rannych, dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek.

Nagrania pochodzące z kamer kierowców mogą zostać przekazane policjantom bezpośrednio w jednostkach policji lub przesłane na skrzynkę mailową „Stop Agresji Drogowej” (stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie uruchomili ten specjalny adres mailowy po to, by na adres tej skrzynki mailowej świadkowie mogli przesyłać informacje oraz filmy dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego na terenie naszego województwa. Specjalna skrzynka kontaktowa może pomóc wyeliminować z naszych dróg tych, którzy swoją brawurą, bezmyślnością oraz łamaniem przepisów mogą doprowadzić do tragedii.

Każdy kierowca, który posiada w swoim aucie „rejestrator jazdy” czy inne urządzenie, na którym uwiecznił niebezpieczne zachowanie pirata drogowego, może przekazać ten film policjantom. Funkcjonariusze drogówki przeanalizują nadesłane informacje oraz będą dążyć do ustalenia sprawcy wykroczenia i wyciągnięcia konsekwencji karnych.

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania skrzynki „Stop Agresji Drogowej” znajdują się na stronie:

http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/o-nas/struktura/wydzial-ruchu-drogoweg/stop-agresji-drogowej/1738,STOP-agresji-drogowej.html

(wsz/tm)