Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę.

Sierżant sztabowy Maciej Horak, który na co dzień pełni służbę w sekcji do spraw wykroczeń bartoszyckiej komendy powiatowej, mimo iż mundur zdjął tego dnia kilka godzin wcześniej, udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę. W dniu 14.05.2020r. o godz. 20:40 na ul. Mickiewicza w Górowie Iławeckim zatrzymał pijanego mężczyznę, który kierował motorowerem.

- Wracałem samochodem z zakupów i zauważyłem przed sobą skuter, jadący ulicą Mickiewicza, który poruszał się „zygzakiem” i w pewnym momencie zjechał na chodnik, po którym kontynuował jazdę. Wówczas zrównałem się z nim i kazałem mu się zatrzymać. Następnie wezwałem Policję – relacjonuje sierż.szt. Maciej Horak, który tego dnia skończył służbę kilka godzin wcześniej. To jednak nie uśpiło jego czujności i dzięki szybkiej reakcji być może udało się uniknąć poważniejszego zagrożenia.

Po przybyciu policjantów i zbadaniu stanu trzeźwości kierującego, okazało się, że 48-letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Sierż.szt. Maciej Horak jest policjantem od  10 lat. Początkowo pełnił ją w zespole patrolowo-interwencyjnym Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim a od tego roku pełni służbę w sekcji do spraw wykroczeń  Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Od niespełna roku jest również Radym Miasta Górowo Iławeckie.