Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/ Bisztynek: Młodzi i nieodpowiedzialni kierujący wykluczeniu z ruchu drogowego

W miniony weekend policjanci z Bisztynka wykluczyli z ruchu drogowego dwóch kierujących, jeden z nich był pijany, nie miał uprawnień i uciekał przed policjantami VW niedopuszczonym do ruchu. Kolejny mężczyzna, kierował VW pomimo sądowego zakazu. Obaj odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

W sobotę, (27.06.20 r.), na jednej z ulic Bisztynka policjanci zauważyli mężczyznę jadącego VW, z ich informacji wynikało, że kierujący może nie mieć uprawnień do kierowania. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać auto, jednak kierujący VW przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg i zajechali drogę uciekinierowi, który jak się okazało był pijany. 22 – latek miał w organizmie ponad 1,8 ‰. Mało tego, nie miał uprawnień, a jego VW badań technicznych i OC.

22 – latka z gm. Bisztynek czeka odpowiedzialność za dwa przestępstwa tj. niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za wykroczenia braku uprawnień i poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Z kolei, Fundusz Gwarancyjny wyciągnie wobec niego finansowe konsekwencje z tytułu nieopłaconej składki OC.  

W niedzielę (28.06.20 r.), na trasie Wozławki – Warmiany, również policjanci Bisztynka zatrzymali mężczyznę, który kierował VW pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. 21 – latek odpowie przed sądem za przestępstwo, które popełnił.