Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Kierowała VW mając ponad 2 ‰ alkoholu w organizmie

Policjanci z Bisztynka zatrzymali kobietę kierującą VW, 23 – latka miała w organizmie ponad 2 ‰ alkoholu w organizmie i nie miała przy sobie prawa jazdy. Powiedziała policjantom, że kilka godzin wcześniej wypiła trochę wina. Mieszkanka gm. Bisztynek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W czwartek, (2.01.20 r., g. 20:30), w Bisztynku miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę jadącą volkswagenem golfem. Siedząca za kierownicą 23 – latka była pijana. Badanie alkomatem wskazało obecność ponad 2 ‰ alkoholu w jej organizmie. Kobieta była zaskoczona swoim wynikiem mówiąc, że kilka godzin temu wypiła jedynie lampkę wina…

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.