Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Pijany kierujący zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Nowy Rok rozpoczął jazdą na tzw. „podwójnym gazie”. Pijany 43 – latek został zatrzymany przez policjantów dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu. Mężczyzna kierował toyotą mając w organizmie ponad 1 ‰ alkoholu i nie miał przy sobie dokumentu prawa jazdy, co wcale nie oznacza, że ich nie straci. 43 – latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W Sylwestrową noc, już w Nowym Roku, (1.01.2020 r., g. 01:46), Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pijany mężczyzna jeździ ulicami Bartoszyc. Policjanci z drogówki zatrzymani opisaną w zgłoszeniu toyotę, a kierującemu autem mężczyźnie zbadani trzeźwość. 43 – letni mieszkaniec Bartoszyc miał w organizmie ponad 1 ‰ alkoholu.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.