Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Przedszkolaki kolejny raz rozebrały choinkę z odblasków

To już tradycja, że dzieci z miejscowego Przedszkola Publicznego nr 2 odwiedzają przed świętami policjantów. Na ręce komendanta składają świąteczne życzenia, dekorują choinkę i zabierają z niej odblaski, bo choince przecież nie są potrzebne.

W środę (18.12.19r.), do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, przyszły dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Publicznego nr 2 i przyniosły ze sobą własnoręczne przygotowane ozdoby – aniołki. Na pytanie dlaczego aniołki, odpowiedziały, że policjanci strzegą wszystkich dokładnie jak anioły. Dzieci wręczyły I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Robertowi Zabuskiemu świąteczną kartę z życzeniami spokojnych świąt dla wszystkich policjantów i pracowników policji. Na dzieci czekała choinka udekorowana odblaskami. Dzieci początkowo zdziwiły się jak poproszono je, aby zdejmowały z drzewka odblaski, przyzwyczajone są bowiem, że choinkę się ubiera, a nie rozbiera. Policjantka wyjaśniła przedszkolakom, że choince odblaski nie są potrzebne, za to im bardzo się przydadzą, pod warunkiem, że będą je nosić, a nie schowają do szuflady. Dzieci z chęcią zdjęły odblaskowe zawieszki z choinki i poprosiły, aby pomóc im przymocować je do kurtki. Następnie, w zamian za odblaski udekorowały choinkę papierowymi aniołkami, które wcześniej same przygotowały, specjalnie na tą okazję.

Świąteczna kartka od dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach stanie obok kilkudziesięciu kartek, które wpłynęły do komendy z innych szkół i przedszkoli oraz instytucji i samorządów. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

  • Zastępca Komendanta z dziećmi
  • dzieci w gabinecie komendanta
  • dzieci przy choince
  • świąteczne kartki, które wpłynęły do komendy policji