Bartoszyce: Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach rozstrzygnięty

I Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach został rozstrzygnięty. W rywalizacji wzięło udział 22 uczestników. Najlepszymi strzelcami okazali się miejscowi policjanci.

W sobotę na otwartej strzelnicy w pobliżu Bartoszyc odbył się I Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach. Organizatorem  zawodów był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Bartoszycach oraz bartoszycka sekcja IPA.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa oraz doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpośredniej rywalizacji. Była to również dobra okazja do integracji oraz spotkania się w jednym miejscu obecnych i byłych  funkcjonariuszy różnych służb.

O godz. 12.00 otwarto uroczyście turniej. Do udziału zgłosiło się 22 uczestników. O puchar komendanta walczyli bartoszyccy policjanci, ich partnerki, pracownicy cywilni policji, emeryci policyjni, oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.  Zawodnicy strzelali do tarcz z karabinu maszynowego tzw. Kałasznikowa kaliber 7,26 mm z odległości 50 metrów z pozycji leżącej oraz  pistoletu CZ kaliber 9 mm z odległości 25 metrów z pozycji stojącej. Każdy ze strzelców oddał po 10 strzałów, z czego liczono 7 najlepszych. Ich  zmaganiom przyglądał się insp. Krzysztof Gąsiorowski Komendant bartoszyckiej policji, jego zastępca mł. insp. Grzegorz Jurewicz. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Wśród wszystkich zawodników wyłoniono najlepszych. W klasyfikacji ogólnej:

I miejsce zajął st. asp. Andrzej Wnukowicz z Wydziału Kryminalnego, II miejsce zajął asp. Rafał Patecki z Referatu Ruchu Drogowego, III miejscu uplasował się mł. asp. Jacek Górecki obecny pomocnik dyżurnego, IV miejsce zdobył asp. Wojciech Szerejko z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Najcelniejszymi strzelcami w kategorii:

- broni długiej został mł. asp. Artur Kuźniewski,

- broni krótkiej został st. asp. Andrzej Wnukowicz.

Po zakończeniu strzelań zwycięzcy otrzymali z rąk komendantów oraz przedstawicieli IPA i Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów  pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla zdobywców I, II i III miejsca Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach przewidział również  nagrody.