Menu przedmiotowe:
Galeria
Otwarcie Posterunku Policji w Miłomłynie
Otwarcie Posterunku Policji w MiłomłynieAktualności
 13.09.2012 - Ostróda: Nietrzeźwa kobieta uderzyła autem w drzewo

Nawet dwa lata pozbawienia wolności mogą grozić 54 – letniej kobiecie, która z dwoma promilami alkoholu w organizmie jeździła autem ulicami Ostródy. Jej wyprawa zakończyła się, kiedy straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w przydrożne drzewo. Teraz nieodpowiedzialna mieszkanka gminy Ostróda ze swojego postępowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Wczoraj, przed godziną 23.00 policjanci zostali powiadomieni, że na jednej z ostródzkich ulic samochód marki BMW uderzył w drzewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam okazało się, że za kierownicą auta siedziała 54 – latka. Kobieta nie ucierpiała w zdarzeniu, jednak jej samochód został mocno uszkodzony. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkanka gminy Ostróda miała 2 promile alkoholu w organizmie. Powiedziała funkcjonariuszom, że wcześniej wypiła kilka piw. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat i utratę uprawnień do kierowania nawet na lat 10. Ponadto kobieta odpowie na spowodowanie kolizji.« powrót do listy
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-09-15
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 28
2. Wypadki drogowe: 3
    - ranni: 3
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 41
4. Nietrzeźwi kierowcy: 15
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-17
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.