Menu przedmiotowe:
Galeria
1
Pożegnanie Kierownika Posterunku w ŁukcieAktualności
 21.08.2014 - Ostróda: Kradł pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Został zatrzymany
Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 26-latkowi z Ostródy odpowiedzialnemu za kradzież pokryw studzienek kanalizacyjnych. Zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kamil S. w chwili zatrzymania był pijany, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.
 19.08.2014 - Ostróda: Pracują na rzecz bezpieczeństwa podczas Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej
Codziennie od 19 do 24 sierpnia policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej, które odbędą się Starych Jabłonkach. Oprócz służby pełnionej w samym sercu rozgrywek, funkcjonariusze będą monitorować sytuację drogową związaną z przemieszczaniem się mieszkańców, kibiców, ale także tych, którzy będą chcieli przejechać w tym okresie krajową 16.
 19.08.2014 - Ostróda: Sam poprosił o sprawdzenie stanu trzeźwości - stracił prawo jazdy
Pomimo zakrojonych na szeroką skalę działań informacyjnych i prewencyjnych policjantów, w dalszym ciągu na drogach powiatu ostródzkiego funkcjonariusze zatrzymują kierowców, którzy po paru „głębszych” nie zważając na zagrożenie jakie stwarzają, siadają za kierownicą. Poniedziałek, pierwszy dzień po długim weekendzie, szczególnie obfitował w tego rodzaju zdarzenia. Aż sześciu kierowców straciło prawo jazdy, kierując pod wpływem alkoholu. Teraz czterech z nich oczekuje na wyrok sądu za popełnienie przestępstwa, natomiast dwóch za popełnienie wykroczenia kierowania po użyciu alkoholu.
 18.08.2014 - Ostróda: Czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Festiwalu Reggae
Ostródzcy funkcjonariusze podsumowali Festiwal Reggae, nad którym czuwali. Policjanci nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych czy przypadków zakłócania ładu i porządku publicznego. Interwencje funkcjonariuszy najczęściej dotyczyły drobnych zdarzeń.
 18.08.2014 - Morąg: Znęcał się nad matką i dotkliwie ją pobił. Trafił na 3 miesiące do aresztu
Sąd zdecydował, że 45-latek z gminy Morąg, który znęcał się nad matką, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. To kolejny pobyt mężczyzny w zakładzie karnym, ponieważ trzy lata temu opuścił więzienie, gdzie odbywał karę właśnie za znęcanie się nad najbliższymi. Teraz za swoje postępowanie ponownie stanie przed sądem. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara nawet 7,5 roku więzienia.
 18.08.2014 - Morąg: Ukradli żywy inwentarz i próbowali go spieniężyć. Odpowiedzą przed sądem
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom, którzy włamali się do domku letniskowego, skąd ukradli artykuły spożywcze Sprawcy na tym nie poprzestali. Z kurnika i klatek znajdujących się na terenie działki zabrali warte kilkaset złotych króliki i kury. Ponadto okazało się, że mężczyźni włamali się również do jednego z domów, z którego ukradli między innymi sprzęt wędkarski. Obaj sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem.
 18.08.2014 - Ostróda: Zderzenie samochodów na krajowej 7. Pięć osób trafiło do szpitala
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na  krajowej 7 na trasie Ostróda-Olsztynek. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca terenowego mitsubishi na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem polo. W wyniku wypadku pięć osób trafiło do szpitala. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.
 14.08.2014 - Ostróda: Kierowca stracił panowanie nad samochodem i dachował. Trafił do szpitala
Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło pomiędzy miejscowościami Szeląg-Białka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 54-letni kierowca na mokrej nawierzchni najprawdopodobniej wpadł w poślizg, a następnie wypadł z drogi, odbił się od skarpy i dachował na jezdni. Mężczyzna po skutecznie przeprowadzonej akcji reanimacyjnej został przewieziony do szpitala. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.
 14.08.2014 - Ostróda: Areszt za znęcanie się nad żoną
Sąd zdecydował, że 58-latek z gminy Ostróda, który znęcał się nad żoną, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. To kolejny pobyt mężczyzny w zakładzie karnym, gdyż w ubiegłym roku opuścił on więzienie, gdzie odbywał karę właśnie za znęcanie się nad najbliższymi. Teraz za swoje postępowanie ponownie stanie przed sądem. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara nawet 7,5 roku więzienia.
 13.08.2014 - Ostróda: Wyszedł z więzienia i znów znęcał się nad żoną

Do policyjnego aresztu trafił 58-latek, który znęcał się nad żoną. Jak ustalili policjanci, to nie pierwsze takie zachowanie mieszkańca gminy Ostróda. W maju ubr. mężczyzna opuścił więzienie, gdzie odbywał karę za znęcanie się nad najbliższymi. Teraz za swoje postępowanie ponownie stanie przed sądem. Policjanci wnioskują do prokuratora, aby wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara nawet 7,5 roku więzienia.


 wyświetlono: 1-10 z 1271 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-08-18
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 22
2. Wypadki drogowe: 4
    - ranni: 8
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 48
4. Nietrzeźwi kierowcy: 14
Ostatnia aktualizacja: 2014-08-21
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.