Menu przedmiotowe:
Galeria
3
Zimowy Festyn Szkolny - Luty 2011Aktualności
 17.09.2014 - Ostróda: Pomóż w zatrzymaniu sprawców podpaleń. Czeka nagroda.
Ostródzcy policjanci pracują nad sprawą pożarów, do których doszło na terenie miasta i gminy Ostróda.  Dotychczasowe ustalenia wskazują, że mogą to być podpalenia. Jeśli ktokolwiek ma informacje mogące pomóc w zatrzymaniu sprawców, proszony jest o kontakt z Policją. Za pomoc w ujęciu sprawców wyznaczona została wysoka nagroda.
 15.09.2014 - Ostróda: Podpalili budynek ekspedycji kolejowej. Zostali aresztowani na 3 miesiące

O trzymiesięcznym aresztowaniu zadecydował ostródzki sąd wobec dwóch mężczyzn, którzy kilka dni temu podpalili budynek ekspedycji kolejowej. Obaj sprawcy w niedługim czasie, dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy trafili do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy. Za to, co zrobili może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 15.09.2014 - Ostróda: Ukradł drewno kominkowe z zakładu, w którym wcześniej pracował

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 63-letniemu mężczyźnie, który ukradł z jednego z zakładów drewno kominkowe o wartości 1500 złotych. Sprawcę zauważył pracownik zakładu, natychmiast o zdarzeniu zawiadamiając policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali Waldemara C., który podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

 14.09.2014 - OSTRÓDA, MORĄG: DECYZJĄ SĄDU WERONIKA K. PODEJRZANA ZA ZABICIE SWOJEGO DZIECKA TRAFI NA TRZY MIESIĄCE DO ARESZTU

Najbliższe trzy miesiące 22-letnia kobieta spędzi w areszcie - tak zdecydował Sąd Rejonowy w Ostródzie Wydział Karny w Morągu. Weronice K., podejrzanej o to, że zabiła i schowała swoje dziecko w plastikowym pojemniku, grozi kara dożywocia. Sąd zastosował środek zapobiegawczy wobec 22-latki na wniosek policji i prokuratury.

 12.09.2014 - OSTRÓDA, MORĄG: ZATRZYMANA 22-LATKA PODEJRZANA O ŚMIERĆ SWOJEGO NOWO NARODZONEGO DZIECKA

Ostródzcy policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę, która po urodzeniu dziecka miała je udusić, a ciało ukryć. Początkowo podejrzana nie przyznawała się do ciąży. Jednak ustalenia policjantów były inne. Funkcjonariusze wykonujący czynności w miejscu zamieszkania podejrzanej odkryli prawdę. Ciało noworodka znaleźli w plastikowym pojemniku, ukrytym w pomieszczeniu gospodarczym. Weronika K. po przesłuchaniach trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta wstępnie usłyszała zarzut dzieciobójstwa. Jeżeli zarzuty zostaną rozszerzone, kobieta może trafić do więzienia nawet na dożywocie.

 10.09.2014 - Ostróda: Uprawiała konopie wśród krzewów pomidorów

Ostródzcy policjanci w jednym z mieszkań zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli 7 krzewów, część z nich rosnących wśród pomidorów oraz gotową już marihuanę. W sprawie tej zatrzymano 21-latkę. Emilia S. jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut uprawy konopi. Za popełnione przestępstwo mieszkance powiatu może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 09.09.2014 - Przedszkolaki z wizyta w komendzie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie gościli u siebie przedszkolaków i uczniów klasy 0. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta. Usłyszały wiele porad na temat swojego bezpieczeństwa. Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.

 08.09.2014 - Odpowie za nielegalny połów ryb

Czesław W. stanie przed sądem i odpowie za nielegalny połów ryb. 54-latek na kłusownictwie został przyłapany przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej i przekazany morąskim policjantom. Funkcjonariusze zabezpieczyli sieci rybackie, którymi posługiwał się mężczyzna. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 07.09.2014 - Ostróda: Tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej

Ostródzki Sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Wiesław P. jest podejrzany o psychiczne znęcanie się nad żoną. Dramat w tej rodzinie trwał od ponad 8 lat. Policjanci zatrzymali 67-latka. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 07.09.2014 - Ostróda, Morąg: Sytuacja na drogach

Minęły kolejne dni września na drogach ostródzkiego powiatu. Nad bezpieczeństwem kierujących czuwają policjanci prewencji i ruchu drogowego. Mimo częstych apeli do kierowców i skoncentrowanych na drogach regionu policyjnych patroli od piątku doszło do jednego poważniejszego zdarzenia drogowego, w wyniku którego dwóch kierowców trafiło do szpitala. W tych dniach funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


 wyświetlono: 1-10 z 1297 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-09-15
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 28
2. Wypadki drogowe: 3
    - ranni: 3
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 41
4. Nietrzeźwi kierowcy: 15
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-17
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.