Menu przedmiotowe:
Galeria
12
Terrorysta w hali meblowej - pokaz działania służb. Policjanci doskonalili swoje umiejętności - kwiecień 2011Aktualności
 24.07.2014 - Morąg: Zlikwidowali uprawę konopi indyjskich założoną w lesie. Zabezpieczyli także amfetaminę

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, którą dwaj mieszkańcy gminy Małdyty uprawiali w lesie. Ponadto, podczas przeszukania samochodu jednego z zatrzymanych okazało się, że było tam blisko 60 gram amfetaminy. 30-letni Jacek H. i 28-letni Daniel D. trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj najprawdopodobniej usłyszą zarzuty uprawy nielegalnych roślin i handlu narkotykami. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 24.07.2014 - Morąg: Dwuletnia dziewczynka pod "opieką" pijanych rodziców
Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Morąga, gdzie nietrzeźwi rodzice opiekowali się dwuletnim dzieckiem. O płaczącym w jednym z mieszkań dziecku poinformował funkcjonariuszy jeden z sąsiadów. Policjanci zbadali rodziców na zawartość alkoholu w organizmie – oboje mieli ponad 2 promile. Po interwencji dziewczynką zaopiekowała się babcia. Policjanci ustalają, czy swoim zachowaniem nieodpowiedzialni rodzice narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeśli tak, może im grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
 23.07.2014 - Morąg: Znęcał się nad rodziną, poniesie konsekwencje
29-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoimi rodzicami odpowie przed sądem. Policjanci chcą, by do czasu rozprawy mężczyzna przebywał w areszcie. Materiały w tej sprawie trafiły już do prokuratury. Prokurator zadecyduje, czy złożyć do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mieszkańca gminy Małdyty. Za znęcanie się nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 23.07.2014 - Morąg: Chcieli się włamać do sklepu, ale nie dali rady
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić trójce mieszkańców Morąga, którzy wracając z plaży, postanowili włamać się do sklepu. Dwóch mężczyzn oraz towarzysząca im kobieta, nie mogli jednak sforsować wszystkich zabezpieczeń i nie dostali się do środka. Szybko wpadli też w ręce funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty. Teraz ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem.
 22.07.2014 - Ostróda: Nietrzeźwi kierowcy bez uprawnień wyeliminowani z ruchu
Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom, którzy zdecydowali się po pijanemu wsiąść za kierownicę samochodu. Ponadto, jak ustalili policjanci, zarówno 35-letni mieszkaniec Ostródy, jak i 24-latek z Gdańska nie mieli uprawnień do kierowania. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania obaj wytłumaczą się przed sądem.
 21.07.2014 - Ostróda: Działania "Prędkość" na drogach powiatu ostródzkiego
Ponad 60 mandatów karnych za przekroczenie prędkości to efekt działań ostródzkich policjantów podczas minionego weekendu. Policjanci ruchu drogowego, wspierani przez kryminalnych monitorowali ruch na głównych trasach powiatu. W efekcie tych działań, pomimo ogromnego ruchu, na drogach powiatu nie doszło w tym czasie do poważniejszych zdarzeń drogowych.
 21.07.2014 - Morąg: Rodzinna awantura zakończona w szpitalu
Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom Elbląga. 48-latek wspólnie ze swoim synem podczas awantury pobili zięcia starszego z mężczyzn. Jak ustalili funkcjonariusze, rodzina wynajęła razem domek letniskowy i przyjechała na wypoczynek. Podczas wieczornej imprezy mężczyźni przesadzili z alkoholem i podczas kłótni zaatakowali 38-latka. Poszkodowany z urazem ręki i wybitym zębem trafił do szpitala. Teraz obaj napastnicy ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem.
 20.07.2014 - Odpowiedzą za znęcanie się nad rodziną

Ostródzki sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Mirosław H. jest podejrzany o znęcanie się nad swoją mamą i siostrą. 45-latek trafił do aresztu po interwencji policjantów w jego mieszkaniu. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi także Andrzejowi I., który znęcał się nad swoją żoną i synem. Wobec 53-latka prokurator zastosował dozór policyjny.

 20.07.2014 - Odpowie za posiadanie narkotyków

Ostróda policjanci zatrzymali Pawła Ch. który posiadał przy sobie narkotyki. Jak się okazało była to marihuana. 21-letni mieszkaniec gminy Ostróda trafił do policyjnego aresztu. Teraz Paweł Ch. za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 18.07.2014 - Morąg: Ukradła portfel, w którym było prawie 2 tysiące złotych
Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 56-letniej kobiecie, która wykorzystując nieuwagę innego klienta ukradła mu portfel, w którym było blisko 2 tysiące złotych. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Ewa Z. miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchana i najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży.

 wyświetlono: 1-10 z 1242 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-07-23
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 20
2. Wypadki drogowe: 3
    - ranni: 3
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 50
4. Nietrzeźwi kierowcy: 12
Ostatnia aktualizacja: 2014-07-24
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.