Menu przedmiotowe:
Policja
w Twoim mieście:

Komendy Powiatowe Policji:
GaleriaAktualności
 Olsztyn: By uniknąć odpowiedzialności schował się w szafce pod zlewem

Olsztyńscy policjanci zatrzymali w tym tygodniu dwie osoby poszukiwane na podstawie listów gończych. Jeden z poszukiwanych, z obawy przed  zatrzymaniem schował się w szafce pod kuchennym zlewem. Drugi został zatrzymany podczas legitymowania. Sprawcy już odbywają zasądzone kary pozbawienia wolności.

Kolejny już raz policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udowodnili, że poszukiwani sprawcy przestępstw nie mogą czuć się bezkarnie. Tak też było w przypadku zatrzymania dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi przez olsztyński sąd.


W tym tygodniu policyjni poszukiwacze zapukali do drzwi mieszkania na jednym z olsztyńskich osiedli. Funkcjonariusze podejrzewali, że w mieszkaniu może ukrywać się 33-letni Daniel R. Kobieta, która otworzyła drzwi zapewniała mundurowych, że poszukiwanej osoby nie ma w mieszkaniu. Policjanci nie dali wiary zapewnieniom kobiety i sprawdzili wnętrze mieszkania. Jak się okazało, w zamkniętej za pomocą gumki szafce pod kuchennym zlewem, znajdował się  skulony  poszukiwany mężczyzna.

33-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, skąd trafił do  aresztu śledczego. Mężczyzna ma zasądzoną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży rozbójniczej.

Drugie zatrzymanie miało miejsce podczas legitymowania 28-letniego Andrzeja I. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego za rozbój, kradzież rozbójniczą oraz paserstwo. Sprawca trafił już do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną karę  2 lat i  4 miesięcy pozbawienia wolności.« powrót do listy
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-10-01
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 22
2. Wypadki drogowe: 6
    - ranni: 6
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 41
4. Nietrzeźwi kierowcy: 12


Ostatnia aktualizacja: 2014-10-02
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.